„Poznajmy się” – pierwsze spotkanie przyszłych pierwszoklasistów

Nie przedszkole, ale szkoła
po wakacjach do nas woła.
Już nie misie ani lale,
lecz prawdziwe szkolne sale.

Pogodne i ciekawe świata dzieci przybyły wraz z Rodzicami do Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”. To integracyjne spotkanie odbyło się 1 kwietnia 2022 roku. Miało ono na celu poznanie przez dzieci swoich przyszłych koleżanek i kolegów, z którymi od 1 września 2022 roku będą tworzyć zespół klasowy oraz sali, w której będą odbywać się zajęcia. Miłych gości witaliśmy z uśmiechem, wręczając imienną wizytówkę z imieniem. Radosny klimat unosił się od początku spotkania. Minki same mówiły o nastroju, a uśmiech gościł na twarzy, bo przecież ten kolega to z mojego przedszkola, a koleżanka też znajoma. W klimacie przyjaźni dzieci i Rodziców powitała dyrektor szkoły Sylwia Mazurek. Następnie przyszli pierwszoklasiści udali się do sal lekcyjnych na warsztaty tematyczne. W sali nr 1 odbywały się zabawy i gry matematyczne, w sali nr 4 bardzo ciekawe doświadczenia, w sali nr 3 przyszli uczniowie wykazali się plastyczną inwencją twórczą. W sali gimnastycznej czekały tańce i zabawy przy muzyce oraz słodka niespodzianka w zabawce - pinacie.

Spotkanie kończyliśmy w miłych nastrojach. Dziękując za przybycie, wręczyliśmy małym gościom słodkie czekoladowe jaja-pisanki oraz wykonane samodzielnie wiosenne obrazki w ramce. Pozostały pierwsze miłe wrażenia i optymistyczne plany, liczymy i zapraszamy na kolejne spotkanie adeptów do szkoły z Rodzicami.

Do zobaczenia!