Baza dydaktyczna

Szkoła zapewnia bezpieczne warunki nauki i zabawy, został przeprowadzony gruntowny remont, przemianie poddano także plac zabaw. W ich miejsce stanęły nowe, atestowane urządzenia sportowe i rekreacyjne, powstało m.in. boisko do siatkówki i koszykówki, ścianka wspinaczkowa, kompleks sprawnościowy, huśtawki dla młodszych dzieci.

Szkoła wykorzystuje nowoczesny sprzęt i oprogramowanie we wspieraniu procesu pokonywania trudności uczniów. Dysponujemy dwoma pracowniami multimedialnymi, tablicą interaktywną, pracownią komputerową, laptopami, na których prowadzone są indywidualne zajęcia komputerowe oraz które są wykorzystywane do zajęć multimedialnych. W jednej z sal zainstalowano elektryczny ekran, wykorzystywany do projekcji filmów i programów edukacyjnych.

Sale lekcyjne są jasne, kolorowe, co roku malowane są ściany, odnawia się także podłogę poprzez cyklinowanie i lakierowanie.

Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne pomoce dydaktyczne, bibliotekę. Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są w Miejskiej Hali Sportowej.