Czyściochowa Akademia

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku szkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu uczniów do codziennego dbania o higienę.

Celem programu jest wsparcie w kształtowaniu samodzielności higienicznej dzieci. Śmieszni czyściochowi bohaterowie pomagają naszym dzieciom w uczeniu się dobrych nawyków higienicznych m.in. za pomocą gier, zabaw, konkursów, czy akcji Czyściochowe Mistrzostwa.