Dzień Dziecka w „Razem”

Dzień Dziecka to długo wyczekiwane święto przez wszystkie dzieci, małe i duże. W tym dniu cała uwaga skupiona jest na nich. Dzieci otrzymują liczne prezenty i wysłuchują życzenia od swoich rodziców. Jaka historia wiąże się z tym świętem? Dzień Dziecka to święto obchodzone nie tylko w Polsce. Zostało ustanowione w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Oficjalną przyczyną ustanowienia nowego święta było upowszechnienie ideałów i celów praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych terminach niemal na całym świecie. W Polsce ma swoje stałe miejsce w kalendarzu i jego obchody powiązane są z konkretną datą. Każdego roku obchodzimy 1 czerwca. W tym roku święto wszystkich milusińskich wypadało we wtorek.

W naszej szkole w tym dniu uczniowie bawili się na świeżym powietrzu. Były gry terenowe, stolikowe, zręcznościowe, rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne i techniczne i wiele zabaw animacyjnych i integracyjnych. A wszystko przy super muzyce, dobrych humorach i świetnej zabawie. Szkoda, że ten dzień nie jest częściej, chociaż Dzieci są ważne każdego dnia.