Kadra
Sylwia Mazurek
Dyrektor szkoły, nauczyciel dyplomowany
Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka studiów pedagogicznych o specjalności pedagogika specjalna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych o specjalizacji oligofrenopedagogika oraz psychoprofilaktyka na KUL-u. Jest certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej - dysponuje kwalifikacjami do samodzielnego prowadzenia obserwacji klinicznej, wybranych testów i planowania programu terapii integracji sensorycznej. Uczestniczyła w kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach, między innymi: „Terapia integracji sensorycznej w pracy z dzieckiem autystycznym” , „Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, „Rodzina dziecka z niepełnosprawnością”, „Zabawy i ćwiczenia rewalidacyjne w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, „Terapia Ręki w Teorii Integracji Sensorycznej”, „Gry i zabawy integracyjne dla uczniów szkoły podstawowej”, „Zachowania niepożądane u dzieci i młodzieży z autyzmem - skuteczne formy oddziaływań”, „(A)utyzm (S)eksualność (D)ylematy - od dzieciństwa do dorosłości” - konferencja organizowana przez Fundację Synapsis. Współorganizator międzyszkolnych konkursów: „Turniej wiedzy o bezpieczeństwie” oraz „Z bajką razem przez świat”. Realizuje w szkole program Ratujemy i Uczymy Ratować - pierwsza pomoc przedmedyczna. Jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Razem”, działającego przy szkole. Posiada uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych i obozów wędrownych oraz kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Prowadzi indywidualną terapię integracji sensorycznej, pełni funkcję pedagoga specjalnego.
Anna Gębal
dyrektor ds kształcenia i wychowania integracyjnego, nauczyciel dyplomowany
Absolwentka pedagogiki terapeutycznej na Wydziale Pedagogiki Specjalnej Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, absolwentka Studium Nauczycielskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany. Laureatka statuetki "Białego Niedźwiedzia" za zasługi na rzecz wprowadzania nauczania i wychowania integracyjnego w Chełmie. Nagrodzona medalem Komisji Edukacji Narodowej. Organizatorka licznych konferencji, w tym ogólnopolskich, poświęconych problemom dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadzone przez nią przedszkole - jako jedyne w Chełmie - otrzymało tytuł lidera integracji. Do 2004 roku - dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Od września 2004 do stycznia 2007 r. organ prowadzący szkołę i przedszkole "Razem" oraz dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego.
Dorota Augustyniak
Nauczyciel dyplomowany, ukończyła Akademię Rolniczą w Lublinie- studia wyższe magisterskie, UMCS Lublin – studia podyplomowe - Nauczanie przyrody na drugim etapie kształcenia oraz studia podyplomowe z biologii i geografii. Prowadzi zajęcia z geografii w klasach V-VIII.
Beata Bloch
Nauczyciel dyplomowany. Nauczyciel języka niemieckiego w klasach III – VIII, wychowawca i pedagog specjalny w klasie VII.
Ukończone studia, posiadane kwalifikacje:
- Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Nauk Humanistycznych - Studia wyższe zawodowe na kierunku filologia w zakresie filologia germańska wraz z przygotowaniem pedagogicznym (rok ukończenia 2004) tytuł: licencjat
- Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Humanistyczny - Tytuł zawodowy magister w zakresie filologia germańska, translatorska (2007r.)
- Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, Wydział Fizjoterapii i Pedagogiki - Studia podyplomowe w zakresie: Wychowanie fizyczne (2010r.)
- Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, Wydział Nauk Społecznych i Nauk Medycznych - Studia podyplomowe w zakresie: Oligofrenopedagogika (2017r.)
- Egzaminator egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum w części obejmującej język niemiecki, otrzymanie wpisu do ewidencji egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (2011r.)
Marcin Dąbrowski
Nauczyciel mianowany. Absolwent studiów magisterskich z fizyki z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, studiów podyplomowych z matematyki na PWSZ w Chełmie oraz studiów podyplomowych z informatyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Nauczyciel fizyki.
Anna Gawron
Nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia wyższe o kierunku Filologia polska na UMCS w Lublinie oraz studia podyplomowe w PWSZ w Chełmie o kierunku Wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Autorka Programu Zajęć Dydaktyczno-Wyrównawczych Nauka poprzez oddziaływania twórcze, opartym na pracach W. Karolaka i O. Handford oraz K. Opali. Wychowawca klasy II, prowadzi zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego w klasach IV-VI.
Katarzyna Greber-Łopacińska
Nauczyciel kontraktowy, Pedagog specjalny w klasie VIII, nauczyciel - wychowawca świetlicy. Ukończone studia wyższe na kierunku pedagogika specjalna na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Pedagog specjalny, wychowawca placówek wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży, kierownik wycieczek i obozów szkolnych.
Józef Grzesiuk
Nauczyciel dyplomowany. Ukończył UMCS o specjalności historia oraz studia podyplomowe w zakresie wiedzy o społeczeństwie. Nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w klasach IV - VIII. Prowadzi zajęcia rozwijające z historii.
Albin Gumienny
Nauczyciel dyplomowany, ukończone studia wyższe na Politechnice Lubelskiej o specjalności: Informatyka w technice i oświacie oraz studia podyplomowe na PWSZ w Chełmie: Informatyka dla nauczycieli. W szkole prowadzi zajęcia informatyki w klasach IV-VIII.
Beata Jabłońska
Nauczyciel dyplomowany. Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w zakresie pedagogiki przedszkolnej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – Wydział Pedagogiczny. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Kształcenia Zintegrowanego w klasach I-III na UMCS oraz Kurs Kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, warsztatach i kursach, między innymi: "Biblioterapia jako forma wspomagania działań dydaktyczno – wychowawczych szkoły", "Motywowanie rodziców do współpracy ze szkołą", "Zmiany w obszarze kształcenia uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi". Posiada uprawnienia kierownika wycieczek i obozów wędrownych oraz kierownika placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Autorka programu z zakresu arteterapii "W świecie wyobraźni" przeznaczonego dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych oraz współautorka programu przeznaczonego dla uczniów upośledzonych w stopniu umiarkowanym lub znacznym "Z NAUKĄ I ZABAWĄ RAZEM PRZEZ ŚWIAT". Organizator powiatowego konkursu plastycznego "KARTKA WIELKANOCNA". Pomysłodawca I Święta Rodziny. Współpracowała z Politechniką Radomską im. Kazimierza Pułaskiego realizując zadania wytyczone przez pracownika Katedry Pedagogiki i Psychologii Wydziału Nauczycielskiego mających na celu zebranie materiałów badawczych. Pedagog specjalny w klasie V.
Marta Kocaj
Nauczyciel mianowany, wychowawca świetlicy, prowadzi dodatkowe zajęcia z języka francuskiego w klasach I-IV.
Iwona Kot
Nauczyciel mianowany, ukończone Studia Teologiczne z przygotowaniem pedagogicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, nauczyciel religii w klasach I-VIII.
Ewelina Machel
Nauczyciel dyplomowany. Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka studiów wyższych o kierunku logopedia oraz studiów podyplomowych z pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i neurologopedii. Posiada specjalizację surdopedagoga. Prowadzi terapię logopedyczną.
Juliusz Mulak
Nauczyciel dyplomowany, nauczyciel techniki w klasach 4-6. Przygotowuje uczniów do egzaminu na kartę rowerową.
Agata Pasikowska-Kozioł
Nauczyciel mianowany. Absolwentka studiów magisterskich z Filologii angielskiej na UMCS w Lublinie, studiów podyplomowych Edukacja przedszkolna z językiem angielskim oraz studiów podyplomowych Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - Oligofrenopedagogika na PWSZ w Chełmie. W 2021 uzyskała tytuł Trenera Wspomagania w zakresie kompetencji kluczowych. Nauczyciel języka angielskiego w klasach I-VIII, wychowawca i pedagog specjalny w klasie V.
Kamil Powaga
Nauczyciel kontraktowy. Nauczyciel matematyki, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale matematyki, fizyki i informatyki na kierunku matematyka. Specjalność: nauczycielska: matematyka z informatyką. Nauczyciel matematyki w klasach IV-VIII, wychowawca klasy VIII. Prowadzi zajęcia informatyki w klasach I-III.
Jolanta Przybylik
Wykształcenie wyższe magisterskie, nauczyciel dyplomowany z ponad 32-letnim stażem pracy. Nauczyciel biologii, przyrody, wychowania do życia w rodzinie. Absolwentka Studiów wyższych zawodowych „Pedagogika wczesnoszkolna z podstawami logopedii szkolnej” - Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach. Studiów wyższych magisterskich „Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna” - Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, wydział pedagogiczny. Studiów podyplomowych „Biologia z elementami ochrony środowiska” – Akademia Świętokrzyska im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, wydział matematyczno-przyrodniczy. Ponadto ukończone kursy kwalifikacyjne: „Wychowanie do życia w rodzinie”, „Nauczanie przedmiotu przyroda”. Uczestniczyła w licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach. W szkole prowadzi zajęcia z przyrody w klasie IV, zajęcia z biologii w klasach V-VIII oraz zajęcia z wychowania do życia w rodzinie w klasach IV-VIII..
Jadwiga Rzeszot
Nauczyciel dyplomowany. Wychowawca klasy III, pedagog specjalny w klasie VII. Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w zakresie pedagogiki przedszkolnej oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, Wydziału Rewalidacji i Resocjalizacji o specjalizacji terapeutycznej. Ukończyła Kurs Kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki, Studia Podyplomowe z zakresu Kształcenia Zintegrowanego w klasach I -III na UMCS, Studia Podyplomowe z zakresu Wczesne Wspomaganie, Edukacja i Rehabilitacja Osób z Autyzmem, Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki Specjalnej w zakresie Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ukończyła między innymi kurs Kinezjologii Edukacyjnej P.Dennisona I i II stopnia, kursy z zakresu pedagogiki zabawy oraz animacji grupy, tańców integracyjnych i metod aktywizujących w pracy dzieckiem, niekonwencjonalne techniki plastyczne, kursy: "Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – obraz zespołu, kompleksowe metody pracy z zachowaniami problemowymi", "Patomechanizmy zaburzeń emocjonalnych, ich różne objawy i metody terapii", "Trudne zachowania u osób z dysfunkcjami rozwojowymi", "Współczesne metody terapii i komunikowania się z osobami z uszkodzonym narządem słuchu", "Rozwijanie sprawności językowej dzieci w wieku przedszkolnym", "Inteligencje wielorakie i inne sposoby rozwijania indywidualnego potencjału ucznia". Posiada uprawnienia kierownika wycieczek i obozów wędrownych.
Joanna Sadowska
Nauczyciel mianowany. Nauczyciel plastyki w klasach IV – VII
Lidia Stachniuk
Nauczyciel dyplomowany. Nauczyciel muzyki w klasach IV – VII.
Joanna Stelmaszczuk
Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka studiów magisterskich z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na wydziale Chemii oraz studiów zawodowych na kierunku chemia z fizyką. Posiada kwalifikacje do przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej. Opracowała i opublikowała materiały edukacyjne z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym dla Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych do kształcenia na odległość na platformie internetowej. Jest nauczycielem chemii.
Edyta Tymicka
Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka studiów wyższych magisterskich na kierunku filologia polska - specjalizacja nauczycielska na UMCS w Lublinie, studiów podyplomowych w zakresie Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) oraz Edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu. Pedagog specjalny w klasie II i III, prowadzi zajęcia rewalidacyjne.
Magdalena Wodzik – Kowalczyk
Nauczyciel dyplomowany. Nauczyciel języka polskiego w klasie IV – V, prowadzi zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze w klasie IV.
Małgorzata Żukowska
Nauczyciel mianowany, wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka studiów magisterskich z filologii polskiej na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Uczestniczyła w licznych szkoleniach i warsztatach. pełni funkcję pedagoga specjalnego w klasie I i VI, wychowawca klasy VI, nauczyciel języka polskiego w klasie VI.
Dorota Żybura-Palladino
Nauczyciel dyplomowany. Prowadzi zajęcia wychowania fizycznego w klasach III-VIII oraz zajęcia z usprawniania ruchowego. Wychowawca klasy IV.
Ewelina Żyłka
Psycholog, doradca zawodowy, od 2020 roku nauczyciel dyplomowany. Studia psychologiczne ukończyła w 2008 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, Instytut Psychologii. Od 2009 roku pracuje zawodowo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach oświatowych, w placówce opiekuńczo-wychowawczej, w ośrodku interwencji kryzysowej, w placówkach pomocy społecznej. Obecnie zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną oraz diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu.