Narodowe Czytanie 2021

X edycja

6 września 2021 roku nasi uczniowie wzięli udział w jubileuszowej edycji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP.

W tym roku wybrano sztukę Gabrieli Zapolskiej pt. ”Moralność pani Dulskiej” z okazji setnej rocznicy śmierci autorki dramatu. W role głównych bohaterów wcielili się uczniowie klasy VIII

Pani Dulska – Aleksandra Grabarczuk

Hesia – Nikola Lewczuk

Mela – Nadia Bożek

Hanka – Weronika Omańska

Zbyszek Dulski – Jakub Szajna

Uczniowie gościnnie wystąpili przed uczniami klas VI i VII.

Ponadto wszyscy obejrzeli transmisję Narodowego Czytania z Ogrodu Saskiego. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu aktorów, całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia. Aktualna tematyka sztuki oraz jej lekka forma pozwoliła na chwile refleksji, bo jest to opowieść o ludziach.

Akcja jest świetną promocją czytania, propaguje czytelnictwo wśród młodzieży oraz cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.