Konkurs plastyczny "Ekologiczne źródła energii"

REGULAMIN POWIATOWEGO
KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Ekologiczne źródła energii –
mój pomysł na czyste powietrze”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ekologiczne źródła energii – mój pomysł na czyste powietrze”.

1. Organizator

Organizatorem konkursu jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem" w Chełmie. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie.

2. Cele konkursu:

• zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii;
  • osiągnięcie szerokiego zakresu efektów ekologicznych, które przyczynią się do poprawy świadomości ekologicznej społeczności szkolnych;
  • zmiana postaw uczniów w kierunku większej odpowiedzialności za środowisko naturalne;
  • inspirowanie uczniów do działań na rzecz czystego powietrza i ochrony środowiska;
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej i stosowania różnych technik plastycznych;

3. Warunki udziału w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z powiatu chełmskiego.
  2. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
    • dzieci klas I-III
    • dzieci klas IV-VIII
  3. Konkurs jest dwuetapowy.
    • pierwszy etap: składanie prac i kart zgłoszeniowych.
    • drugi etap: wybranie przez Komisję 10 prac, które w głosowaniu internautów na stronie: https://www.facebook.com/photo/?fbid=660152986117720&set=a.486784376787916&locale=pl_PL wybiorą spośród nich najciekawsze prace.

Warunkami udziału w konkursie są:

• samodzielne wykonanie przez ucznia pracy plastycznej.
    • wyrażenie zgody na udział w konkursie.

4. Praca konkursowa:

1. W ramach konkursu należy wykonać pracę plastyczną inspirowaną tematem konkursu.
    2. Praca konkursowa musi być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim
      (dozwolone minimalne wystające elementy), dowolna technika w formacie A3.

5. Założenia organizacyjne:

• Przesłanie pracy plastycznej oraz karty zgłoszenia do Organizatora konkursu
      do 22 września 2023 roku.
    • Prace z chwilą ich złożenia stają się własnością Organizatora i nie muszą być zwracane uczestnikom po zakończeniu konkursu.
    • Komisja konkursowa, powołana przez Organizatora, oceni zgodność pracy z tematyką, pomysłowość i estetykę wykonania.
    • 10 wybranych przez Komisję prac weźmie dodatkowo udział w plebiscycie internautów, którzy wybiorą spośród nich laureata publiczności.
    • O terminie podsumowania laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie.
    • Prace nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane.
    • Dodatkowych informacji udziela Edyta Tymicka nr tel. 82 5630651, kom. 509720634

Klauzula zgody na przetwarzanie danych