Odwiedziny Pani Minister

Na terenie Ośrodka edukacyjno-muzealnego w Brzeźnie k. Chełma odbył się briefing prasowy podczas którego przedstawione zostały efekty prac modernizacyjnych na terenie ośrodka.

• Projekt został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w kwocie blisko 150 tys. zł.
  • W ramach projektu: wykonano modernizację sali dydaktycznej polegającą na wielkoformatowym artystyczno – merytorycznym malowaniu ścian, gdzie tematem przewodnim są obszary wodno – błotne, charakterystyczne dla Chełmskich Torfowisk Węglanowych a także wzbogacono infrastrukturę terenową służącą edukacji ekologicznej poprzez zakup drewnianej gry terenowej – labiryntu wiedzy z serii „Znajdź moją mamę” oraz utworzenie ścieżki sensorycznej. Ścieżka została wykonana z drewnianych elementów stanowiących poziomy stelaż, który został wypełniony podłożem o różnej strukturze.
  • Powyższe elementy doposażenia będą służyły realizacji długofalowego programu edukacji ekologicznej zawartego w ofercie Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.
  • Udział w briefingu wzięli: Minister Klimatu i Środowiska Pani Anna Moskwa, Prezes Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pani Agnieszka Kruk, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Pan Paweł Łapiński.
  • Po zakończeniu spotkania zaproszeni Goście odwiedzili nową pracownię OZE w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie Szkoła "Razem" Chełm. Pracownia została sfinansowana ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w kwocie 75 tyś. w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”.

Dyrekcji i Uczniom Szkoła "Razem" Chełm serdecznie dziękujemy za lekcję pokazową w nowej sali OZE i jeszcze raz gratulujemy !!!