Lekcje migania w naszej szkole

"Czy porozumiewamy się czasami bez słów? Jakie znaki są wspólne dla wielu ludzi? Czy osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak pozostali? - na te i wiele innych pytań, uzyskali odpowiedzi pierwszoklasiści podczas zajęć, będących innowacją przedmiotowo - metodyczną. Dostępność, pomaganie, miganie - komunikacja alternatywna z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia wzbudziły u uczniów duże zainteresowanie. Przez dwa lata, dwa razy w miesiącu, najmłodsi będą się spotykać z autorką innowacji, Panią Urszulą Mazurek, pracownikiem Chełmskiej Biblioteki Pedagogicznej. Pierwszoklasiści będą mieli okazję poznać, między innymi, środki alternatywnego komunikowania się, kulturę osób głuchych, podstawy języka migowego.