Jasełka szkolne

Boże Narodzenie to czas szczególny, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na Gwiazdkę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

21 grudnia 2023 roku młodzi aktorzy z klasy II, III, IV i V w rolach aniołów i diabłów w przedstawieniu „Jeden zero dla Nieba” odbyły narady w swoich gronach. Aniołki przygotowywały ludzi na przyjście Pana, a diabełki chciały temu przeszkodzić. Niebo zwyciężyło, Bóg się narodził. Świetności inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.