Warsztaty dla uczniów klas I-III

W dn. 19.05.17 r. odbyły się już ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców uczniów klas I-III. Ostatnie spotkanie dotyczyło sposobów chwalenia dziecka, umiejętności wyrażania emocji oraz posiadania na uwadze samooceny dziecka. Warsztaty to świetna okazja dla rodziców na wymianę doświadczeń, podzielenie się ze sobą różnymi sposobami na przeprowadzenie rozmów z dziećmi, stosowanych metod wychowawczych i przyjrzenia się dzięki wykonywanym ćwiczeniom, jak to wygląda z perspektywy małego człowieka. Warsztaty miały również na celu zwrócenie uwagi, w jaki sposób my dorośli bierzemy pod uwagę to, co czują dzieci, ponieważ coś, co dla nas dorosłych wydaje się błahe i banalne, i nie jest „powodem do płaczu”, dla dziecka urasta do dużego problemu i często bez wsparcia, zrozumienia i akceptacji dorosłych, trudności nie do przeskoczenia.