Mediacje rówieśnicze

W dn. 14.11.2017 roku w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia dla przyszłych mediatorów rówieśniczych. Szkolenie to odbywa się w ramach Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie realizowanego wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.pt. „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie złości i agresji.” Zajęcia przeprowadzają doświadczeni mediatorzy: Pan Zbigniew Grochmal oraz Pan Marian Pogoda przy udziale szkolnego koordynatora programu Pani Anny Łukawskiej. W zajęciach brali udział przedstawiciele klas V-VII oraz II gimnazjum, którzy zostali wybrani na drodze anonimowego głosowania w społecznościach klasowych, a także przy wsparciu wychowawców. Mediacje rówieśnicze rozumiane jako sprawiedliwość naprawcza mają za zadanie pokazać uczniom, że niektóre konflikty można rozwiązać w bardzo prosty, ale też satysfakcjonujący obie strony konfliktu sposób, przy udziale rówieśników, którzy na drodze szkolenia nabędą wiedzy i umiejętności pomocne w rozwiązywaniu różnego rodzaju sporów.