Spotkanie z funkcjonariuszem SW

W dn. 19.12.2017 roku ramach działań wychowawczo-profilaktycznych odbyło się kolejne spotkanie tym razem uczniów klasy VII i klas gimnazjum z funkcjonariuszem Służby Więziennej por. Marleną Cichosz-Dąbek, która w Zakładzie Karnym w Chełmie jest psychologiem. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości uczniów w obszarze zagrożeń, jakie niesie za sobą współczesny rozwój cywilizacyjny. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zakładu karnego, dowiedzieli się w jaki sposób odbywają karę osadzeni oraz z jakiego powodu i w jakim wieku można tam trafić. Pani psycholog przedstawiła uczniom naszej szkoły więzienie oczami osadzonych za pomocą plakatu, który wykonali na zajęciach, a także zaprezentowała paletę emocji o jakich mówią sami osadzeni, a która różni się od tych, które wymienili uczniowie. Wśród wypowiedzi dzieci dominowały emocje pozytywne, z kolei osadzeni wymienili na plakacie towarzyszące im emocje negatywne. Dlatego też mamy nadzieję, że tak specyficzna lekcja wychowawcza będzie mogła wyposażyć naszych uczniów w konkretne i przydatne informacje oraz wzbudzi prawidłowe refleksje. Spotkanie zorganizowała psycholog szkolny Anna Łukawska.