Dzień Ciszy i Spokoju

Co zrobić, aby w szkolnych murach poczuć się wyjątkowo? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Otóż wystarczy zachowywać się odrobinę…ciszej. Celem Dnia Ciszy i Spokoju jest uświadomienie uczniom i pracownikom że „w ciszy każdego usłyszysz”, a hałas wcale nie jest sprzymierzeńcem naszych organizmów. Cisza, pomaga skupić się oraz regeneruje system nerwowy.

Zawrotne tempo życia, nieustanny pośpiech, pęd do nie zawsze właściwie pojętego sukcesu, powodują, że zarówno dorośli, jak i dzieci żyją w ciągłym stresie. Nie sposób wychować młodego pokolenia w należytej kondycji psychicznej i dobrym samopoczuciu bez troski o ich zdrowie.

26 lutego Samorząd Uczniowski zaapelował o zachowanie ciszy i spokoju. Poniedziałkową akcję nadzorowali strażnicy ciszy, czyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz samorządy klasowe, którzy przypominali o zasadach panujących na poszczególnych strefach ciszy. Udzielono kilku upomnień. Wszyscy przebywający w szkole proszeni byli o wykorzystywanie w komunikacji jedynie różne formy języka niewerbalnego, m.in. elementy języka migowego, liściki, czy mimikę. „Najcichsi” uczniowie nagradzani byli piegami. Piegowaci to między innymi: Julia Grabek, Ola Grabińska, Natalia Szponar, Dawid Wasyluk, Zuzia Szponar, Weronika Omańska, Mateusz Kowalski, Wiktoria i Karolina Zatkhei, Magda Pawliczuk, Agatka Głaz, Nikola Byrkowska i wielu innych. Dziękujemy wszystkim chętnym za włączenie się do zabawy:)