Warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków

Grudzień jest okresem oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, kojarzy się nam nierozerwalnie z zapachem pieczonych pierników i ubieraniem choinki. Uczniowie z kółka „Kulinarni poszukiwacze smaku i zapachu” postanowili trochę tego magicznego, świątecznego klimatu wnieść do szkoły. W środowe popołudnie 12 grudnia w radosnej i gwarnej atmosferze dzieci pod opieką nauczycieli miały okazję nauczyć się wypieku pysznych świątecznych pierników. Z wielkim zaangażowaniem wałkowały przygotowane przez panie ciasto, wykrawały foremkami ulubione kształty oraz z uwagą obserwowały proces pieczenia ciasta. Upieczone pierniki miały czekać do następnych zajęć, które zaplanowano na kolejny tydzień. Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka. Dzieci bawiły się świetnie i już nie mogą się doczekać przyszłego tygodnia, w którym razem z rodzicami będą razem dekorować pierniki.