Festiwal kolęd i pastorałek

Nie przebrzmiały jeszcze nuty bożonarodzeniowych kolęd i pastorałek. W Szkole Podstawowej Nr 7 w Chełmie mieliśmy okazję uczestniczyć w V Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentował Krystian Jańczuk, który zaśpiewał pastorałkę „Kołysanka dla Dzieciątka”. Nasz solista otrzymał wyróżnienie oraz pamiątkową statuetkę festiwalową. Celem konkursu było propagowanie i kultywowanie pięknej tradycji śpiewania polskich kolęd i pastorałek, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej, a przede wszystkim stwarzanie możliwości prezentacji młodych talentów wokalnych. Uczniowie inspirowani zainteresowaniem problematyką kolęd patriotycznych, prezentowali te mniej znane, najciekawsze i niepowtarzalne, pokazując tym samym chęć sięgania do ich źródeł przez młode pokolenie. Życzymy dalszych sukcesów!