Z językami łatwiej przez świat

„Z językami łatwiej przez świat” – pod takim hasłem uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem” w Chełmie obchodzili Tydzień Języków Obcych. Celem imprezy było ukazanie młodzieży korzyści płynących z nauki języków obcych oraz zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie umiejętności językowych w życiu codziennym. Jak zawsze uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowane dla nich konkursy, quizy i zabawy.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkurs literowania w języku angielskim „Spelling”. I miejsce Aleksandra Grabarczuk kl. VI., II miejsce Wiktoria Oleszczuk kl. VII a III Weronika Omańska z kl. VI. Z języka niemieckiego odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny „Wortschatzmeister”, w którym 1 miejsce zajęła Julia Greguła z klasy VII, 2 miejsce Weronika Omańska z klasy VI, a 3 miejsce Igor Cywiński z klasy VII. Drugiego dnia przedstawiciele klas wzięli udział w quizie z języka angielskiego „Państwa-Miasta”. 1 miejsce zajęła klasa VI, 2 miejsce klasa VIII a 3 miejsce klasa VII. Natomiast z języka niemieckiego uczniowie prezentowali utwory literackie w sposób artystyczny. 1 miejsce zajął Damian Brotko z klasy VIII, 2 miejsce Hanna Sawicka z klasy V, 3 miejsce Angelika Gadzała z klasy V. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla Martyny Stępień z klasy VIII. W środę przeprowadzony został konkurs łamańców językowych po niemiecku i angielsku. „Zungenbrecher” zwyciężyła Dagmara Tracichleb z klasy VIII,2 miejsce zajął Damian Brotko klasa VIII, a 3 miejsce Wiktoria Oleszczuk z klasy VII. Konkurencję „Tongue twister” wygrała również Dagmara Tracichleb z klasy VIII, 2 miejsce zajął Michał Majdański klasa VIII a 3 miejsce zajęła Aleksandra Grabińska z klasy VII. Tego dnia także cała społeczność szkolna mogła spróbować specjałów kuchni angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Były muffiny, angielskie babeczki, brownie, szarlotka z lodami, niemieckie ciasteczka, Apfelstrudel czy francuskie croissanty, Nie zabrakło hot-dogów i niemieckich Wűrstchen. Najmłodsi uczniowie prezentowali swoje zdolności plastyczne w dwóch konkursach z języka angielskiego i francuskiego. „Angielski w obrazach” wygrał : Mikołaj Brotko kl. I, Rafał Łaciński – Kijana kl. IIMonika Śliwińska kl. II, Jakub Manasterski kl. III. Natomiast „Symbole Francji” wygrała Julia Czerwińska z klasy I, 2 miejsce zajął Adrian Kruk z klasy I a 3 miejsce Hubert Petryk z klasy III. Na podsumowaniu Tygodnia Języków Obcych wręczone zostały dyplomy oraz nagrody laureatom, a całość uwieńczyły występy zdolnej językowo młodzieży.