Konkursowe "słodziaki" z klasy III

W dniu 13 listopada 2019 r. klasa III zamieniła się w Teatr Gangu Słodziaków. Pięć grup – Borsuki, Lisy, Dzięcioły i Nietoperze (w maskach) idąc drogą z butelek, szyszek, papierów oraz liści, dotarło na scenę - leśną polanę. Siedząc na miękkim mchu (poduchach), wszyscy słuchali opowiadania pt. „Drzewo”. Następnie, grupy wykonały trzy zadania: wystawiły pantomimę „Jestem nasionkiem posadzonym przez sójkę”, z surowców wtórnych i drobnych materiałów plastycznych wykonały mieszkańców Magicznego Drzewa, „oczyściły” fragment lasu segregując śmieci (karteczki w pięciu kolorach, dla jednej grupy jeden kolor, na nich nazwy przedmiotów - szklanych, papierowych oraz metalowych i z tworzyw sztucznych, uczniowie naklejali karteczki na zielone, niebieskie i żółte kartony - pojemniki, odgrywali przy tym role bohaterów z Gangu Słodziaków). Wszyscy pracowali nad tworzeniem teatralnej sceny, na którym urosło Magiczne Drzewo, zaś później zasadzili w doniczce prawdziwe drzewo – dąb. Odpoczywając, w „cieniu” czarodziejskiego drzewka, uczniowie układali scenariusz teatrzyku o przygodach zrobionych przez siebie zwierzaków - mieszkańców Magicznego Drzewa. Super zabawa i nauka!