Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

13 lutego 2014 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi ,,Razem” w Chełmie już po raz III jest realizatorem projektu Powiatowego Dnia Bezpiecznego Internetu pod patronatem Fundacji Dzieci Niczyje. W tym roku inicjatywie tej przyświeca hasło ,,Razem tworzymy lepszy Internet". Podczas tegorocznych obchodów chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Głównym celem projektu jest zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Po raz III został zorganizowany konkurs o zasięgu wojewódzkim dla uczniów klas IV-VI Antybiotyk na wirusa. oraz konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III Netykieta. W tym roku napłynęło ok 200 prac, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu problemem.

Patronat nad konkursem oraz Powiatowym Dniem Bezpiecznego Internetu objęły instytucje: Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, Komenda Miejska Policji w Chełmie, Kaspersky Lab Polska.