Pizza przedszkolaków - 0B

W poniedziałkowe popołudnie sala grup przedszkolnych zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki z grupy 0B bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Przed podwieczorkiem dzieci pomogły w przygotowaniu potrzebnych produktów. Ciekawość przedszkolaków była ogromna, rozlegały się pytania: „Czy nam się to uda? Jak my to zrobimy, przecież nie potrafimy?” Wszyscy dokładnie wymyli ręce, aby móc aktywnie uczestniczyć przygotowaniu pizzy. Następnie zasiedli do stołu, na którym przygotowane były potrzebne produkty: wędlina, kukurydza, przyprawy, ser, pomidor, ketchup i oczywiście produkty potrzebne do ugniatania ciasta. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i z wielkim zaangażowaniem robili pizze dokładając kolejne produkty. Pani Grażynka Kocaj „dziecięce dzieło” upiekła w piekarniku. Około popołudnia nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila - poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowaną pizzę i zgodnie przyznały, że była doskonała. To bardzo ciekawy i niecodzienny sposób poznawania kultury innych europejskich krajów. Zajęcia przygotowała Monika Bejda.