Owocowo-warzywnie w 0B

Ostatnie wrześniowe tygodnie upłynęły nam pod hasłem „Jesień daje nam owoce i warzywa”. Przedszkolaki z grupy 0B dowiedziały się jakie korzyści płyną z jedzenia owoców i warzyw. Nauczyły się ich nazw, określały kolory, porównywały ze sobą i liczyły. Poznały piosenkę „Owocowe przysmaki” oraz „Ogórek wąsaty''. Wykonały pyszną sałatkę owocową i jarzynową oraz kolorowe warzywne kanapki. Podsumowaniem tygodni była wycieczka do sklepu GAMA, podczas której obejrzeliśmy stoisko owocowo-warzywne. Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw i owoców. Zobaczyliśmy również wiele wspaniałych owoców i warzyw, których wcześniej nie znaliśmy!! Nasze przedszkolaki wiedziały jak zachować się w miejscu publicznym. Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Zajęcia przygotowała Monika Bejda.