Ślubowanie uczniów I klas

14 października 2013 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Jego myślą przewodnią było hasło: „Szkoła wielką przygodą”. Na uroczystość przybyli goście: Pani Dyrektor Elżbieta Nowaczewska, Pani Anna Gębal, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - Pan Tomasz Błaziak, Ksiądz z Parafii pw. Świętego Ducha w Chełmie oraz rodzice uczniów. Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Elżbietę Nowaczewską, musieli zdać „egzamin”. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klas - I a i I b recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Polonezem rozpoczęli podniosłą chwilę ślubowania. Wkrótce okazało się, że znają barwy ojczyste i odpowiedzi na pytania pochodzące z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Po akcie ślubowania i pasowaniu na ucznia,, pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek. Uczniów przygotowały do ślubowania : Pani Anna Gawron, Pani Monika Jańczuk, Pani Ewelina Kral oraz Pani Dorota Tapałaj.