Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada cała szkoła mieniła się barwami bieli i czerwieni. Uczniowie celebrowali 95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, która przez 123 lata nie istniała na mapach Europy. Był to dla całej społeczności szkolnej dzień szczególny, poważny i podniosły, któremu przyświecał cytat: „Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci” (Norman Davies). Z tej okazji uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akademii, która zobrazowała jak bardzo, zwłaszcza młodym ludziom, potrzebna jest świadomość historyczna oraz wartości takie jak szacunek, patriotyzm, odpowiedzialność za siebie i własny naród. Była to lekcja patriotyzmu, jedna z kart historii, spojrzenie w przeszłość naszej Ojczyzny, dzieje bohaterów przeszłości, dzięki którym możemy dumnie nazywać się Polakami. Na koniec wszyscy otrzymali kotyliony - symbol wspólnego i radosnego obchodzenia 11 listopada. Uroczystość przygotowała pani Stella Korszla wraz z uczniami klas V i VI należącymi do koła teatralnego oraz pani Ewelina Kral, która przewodziła chórowi, w skład którego weszły dzieci z klas 0A i II.