Mali badacze

Woda to podstawowy element życia, wszyscy jej potrzebujmy i to nie tylko do picia. W grupie przedszkolnej 0B zorganizowano cykl doświadczeń z wodą, ponieważ, powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zajęcia zaczęły się od próby werbalnej odpowiedzi na pytanie: „Co by było, gdyby… - na świecie zabrakło wody?”. Przedszkolaki robiły doświadczenia, poznały zjawisko krążenia wody w przyrodzie oraz samodzielnie testowały różne przedmioty pod kątem zatapialności oraz rozpuszczalności rożnych substancji. Zajęcia przygotowała Monika Bejda.