Zajęcia z edukacji globalnej

Uczniowie klasy Ia mieli okazję zapoznać się z różnorodnością pięknego kraju, jakim jest Indonezja, podczas tygodnia edukacji globalnej. Prowadzącymi zajęcia były wolontariuszki Anna Tokarz i Magdalena Zalewska. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z wielokulturowością Indonezji, budowanie otwartości wobec świata i ludzi oraz kształtowanie postaw szacunku wobec drugiego człowieka. Podczas zabaw uczniowie poznali charakterystyczny kształt Indonezji, jej wyspiarskie położenie,flagę i stolicę. Zapoznali się również z kulturą, religią i tradycją Indonezji,poznali elementy życia codziennego mieszkańców Indonezji. Wiele radości dostarczyły zajęcia ukazujące uczniom zwierzęta i rośliny, występujące tylko w tym kraju oraz produkty sprowadzane z Indonezji do innych krajów świata.