II edycja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

II edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: 25 listopada klasy IV-VI, 26 listopada klasy I-III. W turnieju zmierzyły się drużyny z 4 szkół podstawowych z terenu miasta Chełm. Honorowy patronat nad tegorocznym Turniejem Wiedzy objął Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie oraz Komenda Miejska Policji w Chełmie. Celem konkursu było: podnoszenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa dziecka na co dzień, kształtowanie znajomości zasad bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, kształtowanie właściwych postaw w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Zakres tematyczny obejmował:

• bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym,
  • bezpieczeństwo na rowerze (znajomość przepisów ruchu drogowego oraz znaków drogowych),
  • bezpieczeństwo pasażerów,
  • bezpieczeństwo w szkole,
  • bezpieczeństwo podczas wypoczynku (wakacje, ferie),
  • pierwsza pomoc przedmedyczna (zadania praktyczne sprawdzające znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

• Pani Danuta Wypychowska – przedstawiciel WORD,
  • Pani Anna Gębal – dyrektor do spraw kształcenia integracyjnego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym „Razem”,
  • Pani Joanna Litwiniuk – przedstawiciel PKP PLK,
  • Pani Beata Jabłońska – Łopuszyńska – nauczyciel NSP „Razem”,
  • sierż.szt. Marcin Kiczyński

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa.

W kategorii klas IV – VI

I miejsce (46pkt)
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 z Oddziałami Sportowymi - Zuzanna Morlewska, Anna Padowska; opiekun - Marzena Chrabąszcz

II miejsce (44 pkt)
Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie - Urszula Żmijska, Artur Grabowiec; opiekun - Izabela Perestaj

III miejsce ( 42 pkt)
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” (Wiktoria Rzeszot, Karolina Oberda
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi - Łukasz Kudyba, Miłosz Stal; opiekun- Ryszard Wencel

W kategorii klas I – III

I miejsce (42pkt)
Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie - Dominika Dubiel, Zuzanna Szostak; opiekun - Iwona Magryta

II miejsce (40 pkt)
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi - Eryk Emerla, Michał Kociubiński; opiekun - Agata Farian, Iwona Żyszkowska

III miejsce (39 pkt)
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” - Wiktoria Maceńko, Kacper Prościński)

Nagrody zostały ufundowane przez WORD, PKP PLK oraz Komendę Miejską Policji. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli Sylwia Mazurek, Beata Jabłońska - Łopuszyńska, Monika Jańczuk oraz Łukasz Popielnicki.