V Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Wspomnienie lata"

„Wspomnienie lata” - pod takim hasłem powstawały zdjęcia na konkurs z cyklu „Pory roku w fotografii, organizowany już po raz piąty przez Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie. W konkursie brały udział szkoły z terenu miasta i powiatu chełmskiego. Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbyło się 5 grudnia.

Komisja, w skład której weszli m.in. przedstawiciel nadleśnictwa Chełm Marta Socha oraz fotograf Przemysław Świechowski, wyłoniła 8 laureatów i przyznała 4 wyróżnienia. Tytuł laureata otrzymali: Magdalena Steć, Wiktoria Rzeszot, Patrycja Wysocka, Aleksandra Ziętko, Kacper Orłowski, Pola Ciechomska, Kornelia Goszczyńska i Magdalena Stępień. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Kudelska, Kacper Pieńkos, Eryk Mielniczuk i Klaudia Łapińska. Członkowie komisji brali pod uwagę kompozycję zdjęcia, walory techniczne oraz nieszablonowe ujęcie tematu. Patronami konkursu oraz fundatorami nagród były: Nadleśnictwo Chełm i Huta Szkła Marta 2, a patronat medialny sprawował Super Tydzień Chełmski. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie: Monika Jańczuk i Anna Turewicz-Lipczyńska.