Dzień bez przemocy

Z okazji „Dnia bez przemocy”, w dniu 02.10.14 r. odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Jabłońskim, mistrzem świata i Europy oraz zapaśnikami Gryfa Chełm, panem Maciejem Romanowskim oraz panem Piotrem Główką.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej przedstawiającej życie i działalność sportową naszego gościa. Pan Dariusz opowiedział uczniom o swojej rodzinie, ciężkiej pracy i treningach, które pozwoliły mu odnieść największe sukcesy. Zwrócił uwagę na to, iż każdy z nas jest wartościowym człowiekiem i każdy może odnieść sukces. Musi tylko w to wierzyć, ciężko pracować i być systematycznym. Wspomniał również o wielu ciekawych ludziach, których spotkał na swojej drodze. Mówił o szacunku dla drugiego człowieka, przebaczaniu, pokorze i wspaniałej przyjaźni.

Spotkanie uświetniły występy zapaśników Gryfa Chełm. Wzbudziły one wśród oglądających duże emocje. Zawodnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i podziwem uczniów naszej placówki. Spotkanie z zapaśnikami to bardzo pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.