Otrzęsiny I Klasy Gimnazjum

12 listopada 2014 roku to bardzo ważny dzień w życiu szkolnym I klasy gimnazjum. Po uroczystym ślubowaniu oraz otrzęsinach uczniowie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Wśród widowni była Pani Dyrektor Elżbieta Nowaczewska, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

Spotkanie rozpoczęliśmy od ślubowania, podczas którego, uczniowie złożyli przysięgę min. dbania o honor i tradycje szkoły oraz godnego jej reprezentowania. Następnie, mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą klasę I, przygotowaną przez uczniów oraz wychowawcę Panią Beatę Folusz. Wzbudziła ona wiele pozytywnych uczuć.

Kolejnym etapem naszej uroczystości były konkursy przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie zmagali się z nie lada wyzwaniami: rysowali portret wychowawcy, śpiewali piosenki, reklamowali w sposób ciekawy różne przedmioty, odpowiadali na trudne pytania oraz projektowali stroje galowe a w wielu konkurencjach pomagali im rodzice. W nagrodę otrzymali certyfikat zaświadczający, iż „delikwentów otrzęsiono z resztek naiwności i przyjęto w poczet pełnoprawnych uczniów gimnazjum”.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany przez uczniów oraz wychowawcę. Relację z całej uroczystości można zobaczyć w naszej galerii, do której serdecznie odsyłamy.