Pokazy chemiczne

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w nietypowej lekcji chemii. Nietypowej, bo prowadzonej przez pracowników naukowych UMCS. W Auli Wydziału Chemii w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne, trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale też takie, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie.

Podczas tej nietypowej lekcji gimnazjaliści nie tylko oglądali doświadczenia, dowiadywali się także, jakie reakcje chemiczne musiały zajść, aby powstał odpowiedni efekt.

Pokazy były bardzo interesujące i ciekawe zwłaszcza, że wzbogacane o nowe doświadczenia i innowacyjne rozwiązania w ich prezentowaniu.

Niezwykle barwna chemia związków nieorganicznych, atrament dla szpiegów, wybuch wulkanu czy rozpalanie ognia bez użycia zapałek, to tylko nieliczne atrakcje, które tego dnia mogli podziwiać nasi uczniowie.

Dzięki takim wyjazdom młodzież może rozwijać swoje zainteresowanie chemią, zgłębiać jej tajniki oraz rozumieć sposoby przebiegu reakcji chemicznych i czynnie wykorzystywać tę wiedzę w życiu codziennym.