"Co może mały człowiek!" - ślubowanie pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW, która w naszej szkole miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Uroczystość ślubowania odbyła się 14 października 2016 roku. Rozpoczęła się mszą św. w Kościele pw. Św. Ducha, następnie wszyscy uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Podczas uroczystości towarzyszyli dzieciom rodzice i zaproszeni goście: pani Joanna Gębal-Nieścioruk, pan Tomasz Błaziak, ksiądz Andrzej Pyter, dyrektor szkoły pani Elżbieta Nowaczewska, przedstawiciele Rady Rodziców, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły przygotowany pod kierunkiem pań: Doroty Tapałaj i Katarzyny Stefaniak program artystyczny pt. "Co może mały człowiek”.

Po ślubowaniu pani dyrektor Elżbieta Nowaczewska pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał tarczę szkolną oraz upominek z wyprawką szkolną. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki!

{gallery}2016-17/aktualnosci/2016-10-19-slubowanie-pierwszoklasistow{/gallery}