Wizyta w Sądzie w ramach Tygodnia Mediacji

W dn. 17-22 X 2016 roku obchodzony był Tydzień Mediacji. W związku z tym w dn. 19 października klasy VI i I gimnazjum miały okazję udać się do Sądu Rejonowego w Chełmie i zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje sąd od środka. Uczniowie mieli okazję ujrzeć salę rozpraw, w której spotkali się z Sędzią III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Leszkiem Breś. Sędzia poopowiadał o tym kto może zostać sędzią, kto może zasiadać na sali rozpraw, a także opowiedział jakie działania może podjąć Sąd wobec konkretnych trudności jakie występują w rodzinie. Sędzia także poruszył temat mediacji i mediacji rówieśniczych jako najlepszej formy rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz mogli zobaczyć na korytarzu sądu rysunki swoich młodszych kolegów przedstawiające mediacje.