Konkurs "Grunt to dobre wychowanie"

To już potrafię – to myśl przewodnia Powiatowego Konkursu Wiedzy dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 4. Tegoroczna XIV edycja odbywała się pod hasłem „Grunt to dobre wychowanie”. Naszą szkołę reprezentowali: Nina Oszwa – klasa VI, Kornelia Aponiak – klasa VI i Krystian Jańczuk – klasa III. Celem konkursu było kształtowanie zasad dobrego wychowania i kultury osobistej, zwiększanie świadomości uczniów na temat zasad zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, zachęcanie do używania zwrotów grzecznościowych i kulturalnego zachowania się. Czy kulturalny uczeń to gatunek zagrożony wyginięciem? Okazuje się, że nie. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami z zakresu znajomości zasad dobrego wychowania i savoir – vivre. Potrafią tę wiedzę zastosować w praktyce w życiu codziennym. Życzymy dalszych sukcesów.