Podróże małe i duże

Świetnie bawiliśmy się na Festiwalu „Młody artysta”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Konkurs adresowany był do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczających do placówek integracyjnych. Celem festiwalu było propagowanie w środowisku lokalnym idei integracji, mobilizowanie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do rozwijania swoich zainteresowań, talentów i zdolności, stwarzanie dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych możliwości prezentacji własnych osiągnięć. Propagowanie aktywnego trybu życia i potrzeby poznawania świata. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – plastycznej i muzycznej. Nasz zespół wokalny w składzie: Amelia Fornal, Weronika Omańska, Nikola Byrkowska, Marcin Wójtowicz, Krystian Janczuk i Brajan Władyszewski przedstawił program pt. „Podróż euroexspressem”. Nasz program otrzymał wyróżnienie. W kategorii plastycznej laureatem został Mateusz Zalewa, wyróżnienia otrzymali Krystian Jańczuk i Dominik Kulik. Życzymy dalszych sukcesów, rozwijania zainteresowań i zdolności.