Jasełka „Jeden – zero dla Nieba”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klasy III, prezentując Jasełka. Gośćmi uroczystości byli: Pani Dyrektor Anna Gębal, Pani Dyrektor Elżbieta Nowaczewska, Pani Agata Pawłowska - przewodnicząca Rady Rodziców, Proboszcz parafii pw. Świętego Ducha ks. Jacek Pyter, rodzice i uczniowie. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Odwieczna walka dobra ze złem, nieba i piekła, diabłów i aniołów w naszym przedstawieniu zakończyła się wynikiem „Jeden – Zero dla Nieba”. Przyszła na świat Boża Dziecina, aby nam błogosławić. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Po przedstawieniu w miłej odświętnej atmosferze odbyły się w klasach spotkania przy Wigilijnym stole z opłatkiem, życzeniami, śpiewem kolęd. Z okazji świąt życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania reki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"