Odwiedziny przedszkolaków

Eksperymenty chemiczne, zjawiska fizyczne - zabawy edukacyjne

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom młody człowiek zaczyna lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chce dowiadywać się więcej. Propozycje, jakie przedstawili, pani Joanna Stelmaszczuk– nauczyciel chemii, pan Marcin Dąbrowski- nauczyciel fizyki oraz uczniowie z klasy III, Karol Witkowski i Mateusz Kowalski, były atrakcją dla przedszkolaków. Wydawałoby się proste do przygotowania zabawy z dziećmi stanowiły nie lada eksperymenty. Mateusz zaprezentował doświadczenie „tańczące rodzynki”, natomiast podczas doświadczenia Karola dzieci badały napięcie powierzchniowe – tzw. nieuciekająca woda. Pani Asia zabrała nas w Kolorowy Świat Doświadczeń: pokaz „Gra kolorów”, kolorowa Lampa Aladyna, barwny słoiczek. Pan Marcin zaprosił do zabaw: „skaczące konfetti”, lewitujące piłeczki, Nurek Kartezjusza, labirynt świetlny, magiczny dzwonek – łączenie przewodów elektrycznych oraz wirująca spirala – konwekcja. Wiele z doświadczeń przedszkolaki wykonywały samodzielnie pod okiem specjalistów, gdyż wiemy, że zabawy edukacyjne mają nie tylko edukować, ale przede wszystkim bawić.