Pokaz żonglerki i sztuki cyrkowej

insufficient image data in file `/home/virt1047/domains/razem.szkola.pl/public_html/cache/preview/45ebbe1464077abe0d657307add1478b.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

21 marca 2017 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Katarzynę Dąbrowską.

Pani Kasia pracuje w Szkole Podstawowej nr 29 w Lublinie, gdzie wraz z innymi nauczycielami prowadzi zajęcia szkolnej grupy cyrkowej. Reprezentuje Nowy Cyrk, w którym od tego roku, realizuje w swojej placówce Program rozwijania umiejętności psychoruchowych z zastosowaniem pedagogiki cyrku, który zawiera akrobatykę, ekwilibrystykę, clownadę i rozszerzone żonglowanie. Jego celem, między innymi, jest podnoszenie sprawności fizycznej oraz rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentracji uwagi. Poprzez wspólne działanie uczestnicy uczą się otwartości w relacjach z innymi.

W sali gimnastycznej odbyły się warsztaty żonglowania oraz ćwiczeń na kuli. Pani Kasia żonglowała piłeczkami, maczugami oraz obręczami. Przybliżyła nam również założenia Nowego Cyrku. Nasz gość jest trenerem nauczycieli, którzy mogą prowadzić zajęcia cyrkowe w szkołach.

Przednia zabawa, dużo radości i pomysł na nowe działania…

{gallery}2016-17/aktualnosci/2017-03-15-pokaz-sztuki-cyrkowej{/gallery}