Dni kultury angielskiej i niemieckiej

Dnia 12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Angielskiej i Niemieckiej. Klasa II gimnazjum przedstawiała prezentacje multimedialne wykonywane przez nich w ramach projektu edukacyjnego z języka angielskiego.Społeczność uczniowska miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat krajów anglojęzycznych oraz powtórzyć wiedzę zdobytą podczas lekcji. Pięcioro uczniów z klasy II gimnazjum wzięło również udział w projekcie z języka niemieckiego ‘’Prinzregenttorte’’ – tort księcia Regenta – symbol Bawarii, czego efekty podziwialiśmy oglądając filmik z tego przedsięwzięcia.

Kolejnym punktem uroczystości było nagrodzenie zwycięzców w konkursach z języka angielskiego i niemieckiego, które odbyły się w tygodniu poprzedzającym Dzień Kultury. Obydwa konkursy odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI SP i klasy I-III Gim. W konkursie dotyczącym Kultury Wielkiej Brytanii zwyciężyli: Mikołaj Oskierko (klasa VI) oraz Miłosz Czyżyk (klasa III gim). II i III miejsce zdobyły Magdalena Kruk (klasa VI) i Kinga Kubina (klasa VI). Konkurs z języka niemieckiego wygrali uczniowie z klasy V Krzysztof Różański i Dagmara Tracichleb. II i III miejsce zdobyły Kinga Kubina oraz Wiktoria Maceńko z klasy VI. W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zdobyła Aleksandra Ziętko z klasy III, II zajęła Amelia Paterek, zaś III miejsce Alicja Wróbel.

Uroczystość zakończył występ uczennic klasy V: Klaudii Wójtowicz, Marceliny Chrząstek i Karoliny Panasiuk, które zaśpiewały utwór ‘Cheap Thrills’ z repertuaru Sia.