Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21. W naszej szkole ten dzień obchodzony był 22 marca. Uczniowie naszej szkoły założyli niepasujące do siebie skarpetki, które są symbolem niedopasowanych chromosomów. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami, a ci, którzy zapomnieli solidarność wykazali poprzez narysowanie pojedynczej linii prostej na dłoni. Tematyka Zespołu Downa została społeczności szkolnej przybliżona poprzez przygotowanie gazetki szkolnej. Koordynatorem tego przedsięwzięcia był psycholog szkolny.