Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Zbliżające się lato to czas na podróże, wyjazdy, wycieczki. Uczniowie klasy II, III,IV i V w dniach 13 – 14 czerwca wybrali się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu udaliśmy się do Nowej Słupi, gdzie zwiedzaliśmy muzeum oraz uczestniczyliśmy w warsztatach w Centrum Kulturowo-Archeologicznym. Na obszarze około 4 hektarów położonych nad strumykiem zlokalizowane są obiekty mające odzwierciedlenie w badaniach i odkryciach archeologicznych. Można tam obejrzeć liczne chaty, ziemianki, w jakich zamieszkiwali bądź, w których przebywali ludzie zajmujący się wytopem żelaza w czasach prężnie działającego ośrodka metalurgicznego na naszym terenie. Następnie weszliśmy na Święty Krzyż Drogą Królewską od posągu pielgrzyma. Zwiedzaliśmy Sanktuarium, najstarsze na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do Starachowic na nocleg. Po obiadokolacji czekała na nas regionalna zabawa - szkolenie na czarownicę i zbója świętokrzyskiego. To jeszcze nie koniec atrakcji. Był pokaz Egzotarium z Doliny Gadów, największej w regionie ekspozycji żywych gadów. Mogliśmy zobaczyć wiele egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich naturalnych środowiskach występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową Gadów, jak również dotknąć bezpiecznych zwierząt. Drugi dzień rozpoczęliśmy od relaksu w SPA, a po śniadaniu pojechaliśmy do Krajna, gdzie korzystaliśmy z atrakcji Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Było przejście trasą w parku linowym, tutaj przetestowaliśmy swoje umiejętności i zwalczaliśmy swoje słabości. W dalszej kolejności był spacer po Alei Miniatur z przewodnikiem, udział w seansie kina 6 D. Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno to całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy. W Alei Miniatur „Wonderful World” zwiedziliśmy cały świat w parę godzin. Nasza eskapada była udana. Wiele się dowiedzieliśmy, doświadczyliśmy, mieliśmy okazję do wspólnych zabaw. Z wielką chęcią wybierzemy się na kolejna wycieczkę!