Konkurs „Na ratunek Ziemi – Wiosenne nastroje”

Konkurs plastyczny „Na ratunek Ziemi – Wiosenne nastroje” odbył się w ramach obchodów Dni Ziemi. Troska o naszą planetę jest nam bliska. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było „Działanie na rzecz ochrony klimatu". Jak wszyscy wiemy odpady z gospodarstw domowych: folie, tektury, plastiki, puszki aluminiowe niewłaściwie segregowane, a nawet wyrzucane w miejsca niedozwolone, palone, przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska, a tym samym klimatu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego świata od najmłodszych lat uczymy się segregowania śmieci. Ale są materiały recyklingowe, z których uczniowie mogą wykonać cudeńka. Takie cudne prace powstały podczas naszego konkursu plastycznego. Pierwszym etapem było zgłoszenie pracy do konkursu, drugim głosowanie internautów na stronie naszej szkoły. Liczba osób zainteresowanych pracami konkursowymi przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Wyłoniono aż ośmiu laureatów, których prace zdobyły największą liczbę głosów: Wanesa Bojanowska, Jakub i Kamil Szajna, Mikołaj Brotko, Kacper Maciukiewicz, Mateusz Kowalski, Stanisław Wróblewski, Hubert i Mikołaj Kraszewscy, Hubert Petryk. Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienia Monice Śliwińskiej, Zuzannie Kurdziel, Mai Gorzała, Bartoszowi Wawrzyniakowi, Mateuszowi Zalewie, Dominikowi Kalinowskiemu i Jakubowi Monasterskiemu.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za zaangażowanie, udostępnianie postu i promocję naszej placówki w świecie! Życzymy dalszych sukcesów!