Dni Teatru

„Każda rola jest dobra, o ile grać ją z artyzmem
i nie brać zbyt poważnie”

W dniach 12 -16 kwietnia 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dni Teatru.

Uczniowie klas I – VIII mieli możliwość zwiedzania teatru, spotkania z aktorem oraz obejrzenia spektaklu. Przeprowadzono różne konkursy, plastyczne i literackie. Dzieci przygotowały świetne charakteryzacje postaci literackich, wykonały afisz teatralny oraz projekt makiety obrazującej jedną scenę z wybranego utworu literackiego.

Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na kukiełkę teatralną, a starsi zaprojektowali maskę w ramach zadania „Maska na topie”.

Uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali także swoje talenty literackie tworząc scenariusz teatralny wybierając jeden z dwóch tematów: „Kopciuszek otrzymał od wróżki siedmiomilowe buty” lub „Rybak znalazł na brzegu morza latający dywan”.

Uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią, pomysłowością, a przede wszystkim zaangażowaniem. Wszyscy bawili się świetnie.

Laureatom konkursów oraz uczestnikom gratulujemy!!!