Szkolne Przygody Gangu Swojaków

„Szkolne Przygody Gangu Swojaków” program edukacyjny realizowany w klasie III. Program ma na celu pokazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrywanie przez nich sekretów otaczającego ich środowiska. Realizując zadania programowe zachęcamy dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżają dzieciom za pomocą filmów, podcastów, zadań interaktywnych rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazują im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągają dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!Trzecioklasiści otrzymali "Dzienniki Troskliwego Odkrywcy", w których będą zbierać naklejki -odznaczenia za wykonanie 12 przygotowanych zadań związanych  ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i obserwacją przyrody. Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Żukowskiej wykonali pracę plastyczną do ogólnopolskiego konkursu związanego z realizacją programu.